Show Biz

‘Më kanë poshtëruar dhe injoruar’, FIFI do t’ju prek me historinë e saj


Publikuar më:


Këngëtarja e njohur Fifi është kthyer një ndër personazhet  më të kometuar mujat e fundit këngët e së cilës por edhe jeta e saj  kanë marrë një vëmendje të lartë.

Fifi së fundmi ka publikuar këngën më të re të titulluar “Akoma” e cila u prit shumë mirë nga publiku dhe mori shumë klikime në Youtube. Megjithatë ajo se fundmi ajo ka treguar se ka vizituar  Prishtinës, qytetin ku edhe është rritur.

Teksa ka qenë duke ecur në rrugët e Prishtinës, ajo ka treguar nëpërmjet  një postimi se i janë rikujtuar shumë momente të vështira nga fëmijëria ku shumë  persona e kanë injoruar dhe poshtëruar.

“Duke ecur rrugëve të Prishtinës,  si njëherë kur kam qenë studente  kur nuk përtoja të punoja diçka për jetën time. Ato momente mu kthyen si Dejavu kur i thas vetes hajt ec përpara si një far vakti , Aq e vogël u ndjeva, ndërkohë që t’ma thirrnin emrin e të më njohin kam luftuar gjithë këto vjet.Po takoj fytyra që jam rrit fizikisht me ta në prezencë e që më kanë poshtëruar me fjalë dikur e më kanë injoruar sikur të mos isha qenie njerëzore…ama u ndjeva krenare me veten që kam luftuar me shpirt e me tru edhe jam ku  jam  sot… në këtë rrugëtimin tim s’jam vetë ama shpirtin tim nuk  ma ka bërë askush”- ka  shkruar Fifi.

To Top