Uncategorized

Mashtruan me vizat kandeze, gjykata lë në burg Lule Makashin, liron të bijën


Publikuar më:


Nënë e bijë u arrestuan natën e së enjtes, në Rinas, sapo zbritën nga avioni nisur nga Kanadaja, fill pas shpalljes së tyre në kërkim për mashtrimin e dhjetëra qytetarëve për punësim në Kanada e Angli.

Policia Kufitare Rinas i ndaloi me datë 27.04.2016, ora 23:30. Lule Makashi 52 vjeçe dhe vajza e saj 28 vjeçe u bë për arsye se ishin shpallur në kërkim.

“Me datë 25.04.2016 ne D. V. P. Tiranë janë paraqitur qytetar të shumtë, të cilët kanë kallëzuar se shtetesja L. M. dhe e bija e saj shtetsja A. M, i kanë mashtruar duke u marrë shuma të konsiderueshme parash me premtimin për punësim në Kanada”­ njoftoi policia.

The post Mashtruan me vizat kandeze, gjykata lë në burg Lule Makashin, liron të bijën appeared first on Lajminet.

Comments
To Top