Uncategorized

Masakra në Qipro: Jani Vogli dyshohet se organizoi edhe atentatin e vitit 2012


Publikuar më:


Jani Vogli

Atentati ndodhi pikërisht në të njëjtin vend, ku disa persona hapën zjarr me mitraloz ndaj makinës së biznesmenit të kazinove, duke vrarë 5 truprojat e tij, 3 grekë dhe 2 rumunë, ndërsa vetë biznesmeni nuk ishte prezent kur ndodhi atentati.

Policia e Qipros është ende në kërkim të Aleks Burrelit, shqiptarit tjetër nga Mati, i cili mendohet se është i plagosur.

Gjithashtu policia dyshon se Jani Voglin nuk e vrau polici qipriot, por vetë Burreli.

The post Masakra në Qipro: Jani Vogli dyshohet se organizoi edhe atentatin e vitit 2012 appeared first on Lajminet.

Comments
To Top