Uncategorized

Kthyen kështjellën në serë kanabisi, pranga 3 shqiptarëve


Publikuar më:


Screenshot_4

Dy dhoma të blinduara, sistemet e ujitjes ishin të ngritur, ventilim dhe ajër të kondicionuar, llambat halogjen etj, gjithçka që duhej për të rritur kanabisin. Ndërtesa është që në vitet 1920, por mosmarrëveshjet mes banorëve të zonës dhe komunës, kanë bërë që të ishte e mbyllur.

Por jo për shqiptarët… Policia gjeti brenda ndërtesës 550 bimë kanabis, 1.8 metra të larta secila. Gjithçka nisi pas humbjes së një qeni dhe policët kishin shkruar në zonë për të ndihmuar në gjetjen e kafshës.

Qeni u gjet i ngordhur, ndërsa policët nuhatën një erë të fortë kanabisi, raporton “NOA”. Kështu nisën kontrollet dhe zbuluan lëndën narkotike. Në pranga kanë rënë tre shqiptarë: 25, 27 dhe 48 vjeç.

The post Kthyen kështjellën në serë kanabisi, pranga 3 shqiptarëve appeared first on Lajminet.

Comments
To Top