Uncategorized

Kryebashkiaku holandez: Azilkërkuesit shqiptarë janë hajdutë!


Publikuar më:


 

Sipas tij, shqiptarët duhet të paguajnë para për kohën e qëndrimit në Holandë. Sipas kryebashkiakut Jan Boelhower, shqiptarët shkojnë për të qëndruar pak kohë në qendrat e azilit të qytezës së tij dhe më pas lëvizin në ndonjë vend tjetër.

“Shqiptarët kanë sjellje skandaloze. Ato janë hajdutë dhe krijojnë përplasje me njerëzit e tjerë. Shqiptarët duhet të paguajnë për qëndrimin e tyre në kampet e azilit” u shpreh kryebashkiaku Boelhower, duke iu referuar azilkërkuesve shqiptarësi “azilturistë”/ Abcnews

 

 

 

 

The post Kryebashkiaku holandez: Azilkërkuesit shqiptarë janë hajdutë! appeared first on Lajminet.

Comments
To Top