15,06,2024

Rrahën për vdekje marokenin, dënohen 6 shqiptarë

Must Read

 

Shqiptarët e dënuar janë: Ogert Rakipaj, u dënua me 16 vite e dy muaj burg, ndërsa Izmir Krasniqi, Redion Rakipaj, Naim Vargu dhe Bojken Zeqo, janë dënuar me 30 vjet burg. Nga ana tjetër Klevis Gropa edhe pse pretendoi se nuk ka marrë pjesë në rrahjen fatale të marokenit, është dënuar me 27 vite burg.

Një nga të arrestuarit, Klevis Gropa ka mohuar në vijimësi që të ketë marrë pjesë në vrasjen, por kamerat e sigurisë. Shqiptari jetonte me dokumente false në Itali, duke mbajtur identitetin Veselin Malinov, nga Bullgaria.

Kamerat e sigurisë së një shtëpie në rrugën Borgomasino, kanë treguar dy makinat e shqiptarëve, tip “Alfa”, të cilët janë larguar 10 minuta pas ngjarjes.

Pasi e dhunuan brenda makinës të riun nga Maroku për çështje që lidhen me prostitucionin, 24 vjeçari ra në tokë i mbuluar nga gjaku dhe pasi u ngrit për të rihapur në makinë, Ogert Rakipaj e qëlloi sërish duke i shkaktuar vdekjen.

The post Rrahën për vdekje marokenin, dënohen 6 shqiptarë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img