Uncategorized

Kroacia zhbllokon negociatat e Serbisë me BE-në?


Publikuar më:


Flamujt e Serbisë e Kroacisë

Kroacia është i vetmi vend nga 28 anëtarët e Bashkimit Evropian i cili nuk kishte rënë dakord që ky kapitull të hapet muajin e ardhshëm, përcjell Telegrafi.

Në fillim të majit në një takim të ambasadorëve të BE-së në Bruksel, Kroacia nuk kishte dhënë pëlqimin për hapjen e kapitullit 23 të negociatave mes Serbisë dhe Bashkimit Evropian.

The post Kroacia zhbllokon negociatat e Serbisë me BE-në? appeared first on Lajminet.

Comments
To Top