Uncategorized

Hahn: Kriza zgjidhet me mjete politike, jo me dhunë


Publikuar më:


Johannes Hahn

Ai ka shkruar në Twitter, se kriza mund të zgjidhet vetëm me mjete politike dhe jo me dhunë.

“I bëj thirrje të gjitha partive politike dhe qytetarëve që të distancohen nga aktet e dhunshme. Kriza mund të zgjidhet vetëm me mjete politike. Përgjegjësi e politikanëve është që të kthehen në tryezën e negociatave”, thotë Hahn pas protestave të mbrëmshme lidhur me vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për ndërprerjen e përgjithshme të të gjitha procedurave kundër politikanëve dhe bashkëpunëtorëve të tij për rastin lidhur me përgjimet e paligjshme./lajmi.net

The post Hahn: Kriza zgjidhet me mjete politike, jo me dhunë appeared first on Lajminet.

Comments
To Top