Uncategorized

Gruevski e fshehu vrasjen e të riut maqedonas, sot protesta masive në Maqedoni


Publikuar më:


Protestën e sotme do të organizojë iniciativa qytetare “Protestoj”, e cila në profilin e saj në Facebook shkruan se po shënohet një vjetori që kur u zbulua e vërteta për vrasjen e të riut maqedonas.

Kjo vrasje dyshohet se është fshehur nga funksionarët më të lartë të qeverisë së ish kryeministrit, Nikolla Gruevski, njofton Zhurnal.

“Sot është 5 maji, sot po shënohet një vjetori që kur dëgjuam se si Gruevski, Jankullovska, Mijallkov dhe bashkëpunëtorët e tjerë tentonin që ta fshehnin vrasjen”, bënë të ditur iniciativa “Protestoj”./ lajmi.net.

 

The post Gruevski e fshehu vrasjen e të riut maqedonas, sot protesta masive në Maqedoni appeared first on Lajminet.

Comments
To Top