Uncategorized

Fillojnë punimet për ndërtimin e stadiumit kombëtar (Foto)


Publikuar më:


Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka thënë se  pas 18 muajsh do të hapen dyert e njërit ndër stadiumet më të mira në Europë.

Rama në një postim ën Facebook, ka shprehur dëshirën e tij, që ndeshja e parë në këtë stadium të luhet mese Kosovës dhe Shqipërisë.

b.jpg2

“Bashkë me rrugëtimin e Kuqezinjve në Finalet e Francës filloi edhe rrugëtimi për ndërtimin e Arenës Kombëtare  Për 18 muaj do të hapim dyert e njërit ndër stadiumeve më të bukur të Europës (shpresoj me një ndeshje Shqipëri – Kosovë) dhe do të bëjmë festën më të madhe kuqezi me të ftuar nga çdo hapësirë ku jetojnë shqiptarë”, ka shkruar Rama.

y

The post Fillojnë punimet për ndërtimin e stadiumit kombëtar (Foto) appeared first on Lajminet.

Comments
To Top