04,12,2023

Specialja kërkon masa kujdesi ndaj Gruevskit

Must Read
Nikolla Gruevski

Vendimi i speciales vjen pas tërheqjes së vendimit për falje nga Ivanovi, shkruan AM, transmeton KosovaPress.

Për këtë lëndë masë kujdesi është kërkuar edhe për ish-ministrin e transportit, Mile Janakievski dhe kreun aktual të Komunës së Gazi Babës, Toni Trajkovskin.

“Nga ana jonë deri te Gjykata e Apelit Shkup është dorëzuar një propozim me shkrim për pezullimin e vendimit të Gjykatës Themelore Shkup 1, dhe të vazhdojë procedura penale për lëndën që në opinion njihet si “Puçi”, thanë nga prokuroria Speciale Publike.

The post Specialja kërkon masa kujdesi ndaj Gruevskit appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Babai i Marigona Osmanit, Muhabi Osmani ka treguar se familja e tij ka marrë kërcënime përmes mesazheve nga profile...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img