Uncategorized

Dy detaje të pazakonta të Nuland në takimet me Bashën dhe Ramën (Foto)


Publikuar më:


Ashtu si edhe herët e kaluara, takimi me Bashën ka qenë “i përzemërt”, ku nuk ka munguar shtrëngimi ndryshe i duarve. Por, gjithsesi shihet një “tension” i Nuland në fund të këtij takimi me kreun e PD­së (gishti i dorës).

Ndihmes sekretarja Amerikane e shtetit, Victoria Nuland, pas nje takimi me Kryetarin e PD, Lulzim Basha, ne hotel Rogner. Nuland ndodhet per nje vizite zyrtare ne Tirane ku ka perseritur kerkesen e SHBA, per miratimin brenda Korrikut te Reformes ne Drejtesi./r/n/r/nU.S. Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Victoria Nuland during a meeting with Leader of the Democratic Party Lulzim Basha in Tirana. The United States has urged Western Balkan countries to intensify efforts to consolidate their democracies. Nuland on Sunday started a Balkan tour in Kosovo and will follow with visits to Albania, Macedonia and Serbia.
Ndërsa në takimin me Ramën në Kryeministri, Nuland ka pasur një takim më shumë zyrtar. Por, ndihmës sekretares amerikane të shtetit, i ka tërhequr diçka vëmendjen në zyrën e Ramës, ku mbajt takimi.

RAMA PRET NULAND - Ndihmes sekretarja Amerikane e shtetit, Victoria Nuland, gjate nje takimi me Kryeministrin Edi Rama. Nuland ndodhet per nje vizite zyrtare ne Tirane ku ka perseritur kerkesen e SHBA, per miratimin brenda Korrikut te Reformes ne Drejtesi./r/n/r/nRAMA MEETS WITH NULAND - U.S. Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Victoria Nuland during a meeting with Albanian Prime Minister Edi Rama in Tirana. The United States has urged Western Balkan countries to intensify efforts to consolidate their democracies. Nuland on Sunday started a Balkan tour in Kosovo and will follow with visits to Albania, Macedonia and Serbia.

.

Comments
To Top