Uncategorized

Djegia e autobusit në Krujë, ndërrojnë jetë dy nga të plagosurat


Publikuar më:


Djegia e autobusit në Krujë

Viktima e parë ndërroi jetë gjatë ngjarjes së rëndë në qytetin e Krujës, ndërsa dy të moshuara që pësuan plagë të rënda, ndërruan jetë në një spital në Greqi, ku u dërguan për mjekim më të specializuar për shkak se kishin pësuar djegie mbi 50 përqind.

Njoftimi është dhënë nga Kisha e Shën Theodhorit në Vlorë. Viktimat ishin anëtarë të kësaj kishe dhe po shkonin në një ekskursion që përfshinte edhe Krujën.

Në njoftim thuhet se besimtarët që ndërruan jetë janë Viktoria Dhiamandi Moçka dhe Sose Labaj.

“Ju ftojmë në lutje që Perëndia t’i prehë shpirtrat e tyre në paqe dhe familjarëve t’u japë forcë e ngushëllim. I përjetshëm kujtimi i tyre!”, shkruan Kisha në rrjetin social “Facebook”./ Top Channel

The post Djegia e autobusit në Krujë, ndërrojnë jetë dy nga të plagosurat appeared first on Lajminet.

Comments
To Top