Uncategorized

Biseda vëllazërore e serbëve dhe boshnjakëve tregon pakuptimësinë e luftës mes tyre (Video)


Publikuar më:


Në një video të takimit të ushtarëve boshnjakë dhe atyre të Republikës Serbe, e cila është shpërndarë në rrjetet sociale, kundërshtarët në front bisedojnë duke u shprehur dëshirat e tyre, transmeton lajmi.net.

Ata thonë se po vdesin për idealet e dikujt tjetër, si Karaxhiqi e Izetbegoviqi.

Thonë se kushdo prej tyre që do të mbetet gjallë, do të pijnë bashkë në të njejtën kafiteri.

Ndërkohë, një ushtar pyet tjetrin (armikun) për një cigare. Një tjetër ja kthen se ai ka, dhe nëse do ta dinte se do të vazhdonin ishin aty, do të ua sillte një paketim (boks). /lajmi.net

The post Biseda vëllazërore e serbëve dhe boshnjakëve tregon pakuptimësinë e luftës mes tyre (Video) appeared first on Lajminet.

Comments
To Top