Uncategorized

Arrestohet shqiptari i dënuar me burgim të përjetshëm në Greqi


Publikuar më:


Në pranga ka rënë Erjon Bixi, 33 vjeç, për të cilin, pas verifikimeve të kryera ka rezultuar se ka një urdhër arresti ndërkombëtar me qëllim ekstradimi, të lëshuar nga gjykata e Athinës.

Ai është nën akuzë për vrasje me dashje, të kryer në territorin grek në vitin 2003 dhe për këtë akuzë ai është dënuar me burgim të përjetshëm.

.

Comments
To Top