Uncategorized

Aksident tragjik hekurudhor në Itali, vdesin dy të rinj shqiptarë


Publikuar më:


Hekurudha

Ngjarja ka ndodhur në vijën hekurudhore Milano-Luino gjatë mbrëmjes së shkuar.

Dy burrat e vdekur u njoftuan në polici mëngjesin e sotëm nga makinisti i trenit që po udhëtonte në drejtim të Milanos. Bëhet fjalë për të rinjtë 23 dhe 17 vjeç, të lindur në Shqipëri.

Sipas gazetës italiane “La Republica”, paraprakisht përjashtohet një vetëvrasje e dyfishtë. Organet e hetimit pritet të këqyrin nga afër kamerat e sigurisë për të përcaktuar shkaqet e aksidentit fatal.

Policia ka sekuestruar sendet personale, ndërsa t’i bëhet autopsia trupave të viktimave për të përcaktuar nëse kanë konsumuar lëndë narkotike apo alkool.

Nuk bëhen të ditura emrat e viktimave dhe nuk dihet se pse ata ishin mbi shina.

The post Aksident tragjik hekurudhor në Itali, vdesin dy të rinj shqiptarë appeared first on Lajminet.

Comments
To Top