Uncategorized

​PD: Përgjimi i paligjshëm, krimi i krimeve


Publikuar më:


Ina Zhupa

Kështu u shpreh zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, në një deklaratë për shtyp paraditen e së dielës.

“Edi Rama ia doli përmes kërcënimeve mafioze ndaj gjykatës të shpëtojë për momentin një nga hallkat e krimit, drejtorin Çako. Por ai nuk do të mundet kurrë të lajë duart nga kjo aferë skandaloze, më e rënda e bilancit të tij të pasur me krim e korrupsion. Partia Demokratike i bën dhe një herë thirrje prokurorisë dhe gjykatave të mos bien pre’ e shantazhit mafioz të Edi Ramës. Përgjimi i paligjshëm është prova e madhe e vendit. Nga kjo varet a do të kemi shtet ligjor apo shtet mafioz brenda shtetit; do të kemi ligj, apo rregullat e mafies në fuqi; do të kemi demokraci e garanci për të drejtat e qytetarëve, apo sundim bande”, shtoi zëdhënësja e PD-së.

The post ​PD: Përgjimi i paligjshëm, krimi i krimeve appeared first on Lajminet.

Comments
To Top