08,12,2023

Tifozët shqiptar vazhdojnë të mahnitin Lyonin

Must Read

Tifozët shqiptare vazhdojnë të festojnë në rrugët e Lyonit pak orë para sfidës Shqipëri-Rumani.

Kuqezinjtë sonte në Lyon do të përballen me rumunët në ndeshjen jetike për kualifikim të mundshëm në rrethin tjetër të garave në Evropianin “Francë 2016”.

Tifozët shqiptare nga mbrëmë janë duke krijuar atmosferë fantastike në rrugët e qytetit te Lyonit, duke mahnitur gjithë Evropën.

Tashmë gjithë tifozët janë mbledhur në një vend dhe gati për tu nisur drejt stadiumit te Lyonit, aty ku pas dy orëve do të nis ndeshja e madhe në mes Shqipërisë dhe Rumanisë, sfidë kjo vendimtare për të dy skuadrat në EURO 2016.

Tifozët shqiptar vazhdojnë të mahnitin Lyonin

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia jep detaje për arrestimin e “baronit të drogës” në Kosovë: Iu gjetën një kallshnikov me dhjetëra fishek

Policia e Kosovës në Ferizaj ka dalë me detaje rreth arrestimit të Gëzim Çelës, ish-punonjësi i policisë shqiptare në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img