Uncategorized

​Basha: Rama, armiku i drejtësisë së pavarur


Publikuar më:


Lulzim Basha

Ai u bëri thirrje deputetëve të mazhorancës të mos përdoren si mburojë e tij. Nëse reforma do të bëhet, tha Basha, ajo do të bëhet sipas rekomandimeve të Venecias.

“Me aktin e sotëm, Edi Rama është vetëdenoncuar si armiku i një reforme të tillë. Duke avancuar në një mënyrë të njëanshme në Parlament, kërkesën për të miratuar një draft kushtetues që e kap politikisht drejtësinë, Edi Rama ka marrë përsipër dështimin e sigurt, duke bërë të mundur nga njëra anë shtyrjen për të paktën një vit të Reformës në Drejtësi, e nga ana tjetër duke rrezikuar delegjitimimin e Parlamentit dhe destabilizimin politik të Shqipërisë”, tha kreu i PD-së.

The post ​Basha: Rama, armiku i drejtësisë së pavarur appeared first on Lajminet.

Comments
To Top