Uncategorized

Vuçiq: Serbia do të ndërtojë marrëdhënie të veçanta me Shqipërinë


Publikuar më:


“Qeveria e Serbisë, do të vazhdojë të ndërtojë stabilitet rajonal me përfaqësuesit e Shqipërisë dhe Bosnje Hercegovinës, pavarësisht numrit të madh të problemeve të akumuluara”, ka thënë Vuçiq në një konferencë shtypi, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova.

“Politika e paqes, është tipar dallues i qeverisë së Serbisë, përderisa është në mbrojtje të sovranitetit dhe lirisë”, ka thënë ai.

Comments
To Top