Uncategorized

Vendimi i Ivanovit, vazhdojnë protestat sot


Publikuar më:


Pesë ditë radhazi me iniciativë të lëvizjes “Protestoj” janë organizuar protesta masive përmes së cilave kërkohet dorëheqja e presidentit dhe shfuqizimi i vendit për amnisti. Pas një dite pushimi, protestat do të fillojnë përsëri sot prej orës 18:00.

“Bashkëluftëtarë dhe bashkëluftëtare, ditët e kaluar ishin intensive dhe të mundimshme, por edhe inkurajuese. Me protesta do të vazhdojmë sot me fillim prej orës 18:00, do të jemi më të koordinuar dhe do të kemi energji dhe forcë më të madhe”, thuhet në faqen e lëvizjes “Protestoj” në rrjetin social “Facebook”.

Krahas dorëheqjes së Ivanov, aktivistët e “Protestoj” kërkojnë tërheqjen e vendimit për falje të politikanëve, formimin e qeverisë për zbatimin e rekomandimeve nga raporti i Pribes si dhe organizimi i zgjedhjeve korrekte dhe demokratike.

The post Vendimi i Ivanovit, vazhdojnë protestat sot appeared first on Lajminet.

Comments
To Top