Uncategorized

“Varr masiv” në qendër të Sarajevës: Mirësevini në Republikën Serbe (Foto)


Publikuar më:


Një Sarajevë është shfaqur një instalacion në formë të varrezës masive sipas hartës së Republikës Serbe.

Me këtë boshnjakët kanë dashur të tregojnë se si është krijuar Republika Serbe e Bosnjës, pra mbi varreza masive të boshnjakëve, transmeton lajmi.net.

Ky instalacion është realizuar në shënimin e 21 vjetorit të masakrës së Srebrenicës.

Kjo vepër arti tregon hartën e RS-së e krijuar si varr masiv me eshtra, mbetje mortore dhe gjësende.

Po ashtu është vendosur edhe një tabelë ku shkruan “Mirësevini në Republikën Serbe”. /Lajmi.net/

.

Comments
To Top