Uncategorized

Torturat ndaj ushtarëve “tradhtarë”; të lidhur dhe të rrahur (Foto)


Publikuar më:


Fotot janë publikuar në mbarë mediat ndërkombëtare, në të cilat ushtarët shfaqen teksa mbahen të mbyllur në palestra dhe salla të mëdha, teksa mbikëqyren rreptësisht nga njerëzit e besuar të regjimit aktual turk, të cilët i godasin me kamzhik në kurriz.

Mbarë qeveritë e Perëndimit i kanë bërë thirrje Ankarasë zyrtare që të ketë kujdes në respektimin e të drejtave të njeriut.

Ndërsa kancelarja Angela Merkel ka paralajmëruar Turqinë se në BE nuk kanë vend ata që zbatojnë dënimin me vdekje.

1468856392_tort12

.

Comments
To Top