Uncategorized

Tito para se të vdiste, dëshironte të bënte vetëvrasje (Video)


Publikuar më:


Josip Broz Tito

Sapo mori këtë lajm tronditës, Tito nga mjekët e tij, ati tentoi që të bëjë vetëvrasje me pistoletën e tij.

Këtë gjë e ka thënë njëri nga bashkëpunëtorët e Titos, shkruan Zhurnal.

“Tito shumë seriozisht mendonte që ta shfrytëzojë pistoletën dhe me atë pistoletë të bëjë vetëvrasje, në rast se i pritej (amputohej) këmba e majtë”, ka bërë të ditur një bashkëpunëtor i ish Presidentit të ndjerë jugosllav në emisionin “Në Qendër” që do të emetohet të hënën në ora 22:00 në Televizionin Kanal 5./ lajmi.net.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=OYVA4gVNR4A?feature=oembed&w=640&h=360]

The post Tito para se të vdiste, dëshironte të bënte vetëvrasje (Video) appeared first on Lajminet.

Comments
To Top