Uncategorized

Tërhiqet deti, shfaqen ishujt në Divjakë (Video)


Publikuar më:


Operatorët privatë kanë nisur ndërtimin e urave provizore prej dërrase, si rrugë kalimi drejt disa ishujve të vegjël që janë krijuar.

Pushuesit tregojnë se para disa vitesh uji arrinte pranë kabinave, kurse sot po largohet gjithnjë e më shumë. Sipas specialistëve tërheqja e detit ka ardhur si pasojë e dëmtimit të  grykëderdhjeve të dy lumenjve, Shkumbin dhe Seman.

Devijimi i shtratit të tyre, solli përmbytje të mëdha në janar të këtij viti, ndërsa sot pasojat po shfaqen edhe në këtë sezon veror.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=kZFmtdUz_TE?feature=oembed&w=640&h=480]

The post Tërhiqet deti, shfaqen ishujt në Divjakë (Video) appeared first on Lajminet.

Comments
To Top