Uncategorized

Tentoi të mbronte të birin nga qeni, babai plagos kalimtarin


Publikuar më:


 

19-vjeçar me inicialet V. V., mbeti i plagosur në këmbë pasi një baba, qëlloi me armë në përpjekje për të mbrojtur të birin nga një qen.

Babai kishte dalë me fëmijën e tij, kur papritur, fëmijës iu vërsul një qen i racës Pitbull dhe e kafshoi. I zënë në panik, babai nxori një armë zjarri dhe qëlloi disa herë nga qeni duke e vrarë atë.

Mirëpo, një plumb rikoshet kapi edhe V.V. që ishte kalimtar i rastit. Burimet thonë se pronari i qenit nuk ishte prezent në momentin kur ndodhi ngjarja.

I riu u dërgua në Qendrën Spitalore Universitare të Tiranës nga ku mësohet se është jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave.

The post Tentoi të mbronte të birin nga qeni, babai plagos kalimtarin appeared first on Lajminet.

Comments
To Top