Sport

Souness paralajmëron Conten: Mourinho kishte të drejtë për Chelsean


Publikuar më:


chelsea_1460016661-2099813

Shefi në ardhje i Bluve ka thënë se nuk duhet të pritet mrekullia në Stamford Bridge, duke pasur parasysh kalibrin e lojtarëve

Graeme Souness mendon se Jose Mourinho kishte të drejtë në kritikat e tij ndaj lojtarëve të Chelseas dhe sipas tij Antonio Conte duhet të bëjë revolucion për ta ringjallur skuadrën.

“Mendoj se ai ka një punë shumë të madhe. Chelsea këtë vit ka pasur edicion dëshpërues. Ka pasur lëkundje gjatë gjithë edicionit, edhe me trajnerin e ri. Mendoj se Jose pati të drejtë kur tha se skuadra nuk ishte në nivel”, tha Souness.

“Contes i duhen lojtarë të rinj për ta ringjallur skuadrën. Ai duhet ta rindërtojë Chelsean dhe për këtë ka nevojë për disa emra të rinj në ‘Stamford Bridge”, ka shtuar Souness. /Express/

Comments
To Top