29,09,2023

Cana dhe Lenjani nuk janë pjesë e planeve të Nantes

Must Read

Cana-dhe-lenjani-653x420-e1460020400721-780x439

Skuadra franceze e Nantes ka filluar të mendojë për sezonin e ardhshëm. Në planet e skuadrës për sezonin 2016-2017 duket se nuk bëjnë pjesë dy lojtarët e kombëtares shqiptare, Lorik Cana dhe Ermir Lenjani.

Kapiteni i kombëtares ka edhe në vit të mbetur në kontratën e tij me Nantes, por skuadra kërkon që t’ju besojë më shumë të rinjve. Për këtë arsye, atij i është lënë të kuptohet se do të bënte mirë të gjente një ekip të ri për sezonin e ardhshëm, pasi nuk do të ketë hapësira në formacion.

Siç raporton portali “20minutes.fr”, problemi te Cana mbetet edhe paga që është e lartë, ndërsa këtë nuk e justifikon në fushën e lojës. Mirëpo, ndonjë mrekulli në Europian mund të bëjë që numri 5 të qëndrojë në skuadër ose të paktën në Europë.

Ndërkohë, Ermir Lenjani pritet që të kthehet te skuadra që zotëron kartonin e tij, Rennes. Siç dihet, 27-vjeçari është i huazuar te Nantes, ndërsa është aktivizuar në 15 takime duke shënuar vetëm një gol.

27-vjeçari ka edhe një vit kontratë me Rennes, por vështirë se do të arrijë të gjejë hapësira, prandaj i duhet të mendojë për të gjetur një skuadër të re për sezonin e ardhshëm.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img