Uncategorized

“Shtegu ballkanas”, arrestohen 39 trafikantë emigrantësh


Publikuar më:


Vendet ku janë trafikuar emigrantët

Sipas raportimeve të mediave ballkanase, gjatë të njëjtit operacion janë ndaluar edhe 580 emigrantë, të akuzuar për favorizim dhe bashkëpunim me trafikantët.

Në operacionin masiv kanë marrë pjesë policitë dhe rojet kufitare të Kroacisë, Bullgarisë, Austrisë, Serbisë, Maqedonisë, Rumanisë, Hungarisë, Gjermanisë, Zvicrës dhe Sllovenisë./Top Channel

The post “Shtegu ballkanas”, arrestohen 39 trafikantë emigrantësh appeared first on Lajminet.

Comments
To Top