Uncategorized

Shpërthim i fuqishëm që tronditi Ankaranë, nuk dihet nëse ka viktima


Publikuar më:


Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Ankaranë, kryeqytetin e Turqisë, ku ushtria është duke u përpjekur për të marrë kontrollin e vendit, raporton AFP.

Gjithashtu më parë përsëri janë dëgjuar të shtëna nga helikopteri ku cak kanë pasur objektin e Inteligjencës turke, transmeton lajmi.net.

Ushtria turke më herët ka thënë se mori kontrollin e vendit.

Forcat turke rreth orës 22:15 kanë mbyllur një pjesë të Urës së Bosforit dhe Fatih në Stamboll. /lajmi.net/

 

.

Comments
To Top