Uncategorized

Shkodër, arrest me burg për pjesëtarin e grupit të minave


Publikuar më:


Sekuestrimi i materialit për përgatitje të minave

Shiroka u arrestua dy ditë më parë, pasi rezulton të jetë personi që përgatiste e montonte minat me telekomandim, që u kapën më 26 mars në një operacion ku në pranga ranë edhe tre persona si dhe një sasi mjetesh shpërthyese si dhe një snajper.

Pas kontrollit në banesën e shtetasit Nadir Shiroku, u gjetën gjithë pajisjet e laboratorit artizanal të cilat, sipas policisë, kanë shërbyer për përgatitjen e minave./topchannel

The post Shkodër, arrest me burg për pjesëtarin e grupit të minave appeared first on Lajminet.

Comments
To Top