Uncategorized

SHBA: Jemi krenare për miratimin e reformës, vazhdojmë partneritetin jetëgjatë


Publikuar më:


Pas miratimit të reformës zgjedhore me rekord 140 vota pro, ka reaguar ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu, transmeton lajmi.net.

Kjo është deklarata nga Ambasadori i SHBA Donald Lu

Miratimi i reformës në drejtësi, mbi të gjitha, është një fitore për popullin shqiptar. Përkushtimi juaj e ka bërë Shqipërinë një vend më të drejtë dhe më demokratik. Përgëzoj parlamentin për gjetjen e konsensusit nën trysni jashtëzakonisht të madhe. Shtetet e Bashkuara janë krenare që kanë mbështetur hartimin dhe negocimin e kësaj pakete reforme të fortë dhe presim me kënaqësi të vazhdojmë partneritetin tonë jetëgjatë, e cila tani është shumë më e fortë.

.

Comments
To Top