Tech

Së shpejti Galaxy C9 ,dhe çmimi i tij fillon nën 500 $


Publikuar më:


Një telefon i  ri nga Samsung godet tregut e Kinës më 11 nëntor dhe çmimi i tij fillon nën 500 $. Menjëherë pas debutimin tij në Kinës, ai mund të shfaqet edhe në tregjet indiane. Kjo tregon se edhe me incidentet e Galaxy Note 7 ,Samsung nuk ndalet ne zhvillimin e nje pajisje të re.

Ky do të jetë telefoni i parë me një xham të lakuar në frontin e tij si dhe me ndërtim harku metalik që e plotëson pjesën e përparme të xhamit. Shumica e njerëzve besojnë se arsyea se pse është ndërtuar në metal është për një  qëndrueshmëri  ndaj presioneve  apo dëmeve. Këto karakteristika janë mjaft të ngjashme me me Oppo R9s dhe R9s Plus.

Sipas Williams Pelegrín; “Pjesa e përparme e telefonit është 6 inç me rezolucion 1,920X1, ekran 80 Pixel Super AMOLED . C9 mbart një bateri 4000mAh për fuqizimin e dritave, e cila është unike. Gjithashtu telefoni ka më shumë se 64 GB në dispozicion në zonë si dhe mundësi për të përdorur kartën microSD”.

C9 do të jetë në dispozicion në ngjyrë ari dhe ar i rozë.

Comments
To Top