21,02,2024

Aplikacioni më i ri për televizorët Apple.

Must Read

Apple ka lëshuar një aplikacion të ri të quajtur thjesht,TV. Aplikacioni TV do të punoj jo vetëm në televizorët Apple, por gjithashtu edhe në pajisje të tjera të Apple, si iPhone dhe iPad. Apple TV ofron rreth 1600 video në përmbajtjen e saj.

Apple gjithashtu paraqiti një funksion të ri të Siri për Apple TV që  lejon për të akorduar në mënyrë direkte për të ndjekur lajme dhe ngjarjet sportive në të gjithë aplikacionet tuaja.

Ky aplikacion ju lejon të gjeni filma dhe shfaqje televizive nga të gjitha aplikacionet e shumta video që keni në pajisjet tuaj. Mbështetja Siri ju lejon që thjesht të pyesni aplikacionin TV për të luajtur diçka, pa pasur nevojë për të shkuar në kërkim për përmbajtjen në aplikacionet individuale.

Disa nga karakteristikat kryesore të aplikacionit TV përfshijnë(Watch Now, Up Next, Recommend, Library and Store).

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Arrestohet Visar Avdyli, personi i kërkuar nga Norvegjia për një vrasje

Policia e Kosovës ka arrestuar në Ferizaj shtetasin kosovar me inicialet V.A, që ishte i kërkuar me udhërarrest ndërkombëtar. Sipas...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img