Sport

Ronaldo e zbulon çfarë i tha Navas para het-trikut (Video)


Publikuar më:


ronaldo-navas

Portieri i Real Madrid, Keylor Navas, duket se ka patur ndikim në het-trikun e Cristiano Ronaldos.

Portieri nga Kosta Rika, përkundër faktit se nuk pati shumë punë në takimin Real Madrid – Wolfsburg, duket se e ka ‘asistuar’ Realin në këtë takim.

Para se Ronaldo të ekzekutonte goditjen e dënimit, ku portugezi shënoi het-trik, Navas vrapoi nga porta e tij te Ronaldo për ta këshilluar atë, përcjell Gazeta Blic

Ronaldo pas ndeshjes e zbuloi se çfarë i kishte thënë Navas, para gjuajtjes së lirë.

“Ai e di si mund ta godas unë topin në gjuajtjet e lira, kështu që më tha ta gjuaj atë ngadalë, dhe unë e bëra pikërisht këtë”, tha Ronaldo.

Shikoni vrapimin e Navas dhe supergolin e Ronaldos më poshtë. /Gazeta Blic/

Comments
To Top