Uncategorized

Rama në Turqi, kjo është axhenda


Publikuar më:


Rama - Erdogan/ Foto Arkiva

Në këto takime, Kryeministri shqiptar shoqërohet nga ministri i Financave, Arben Ahmetaj, deputeti Bashkim Fino dhe ambasadori shqiptar në Turqi, Gazheli.

Po të mërkurën, Rama do të zhvillojë edhe një takim me Presidentin Erdogan, ndërsa në mbrëmje pritet një konferencë e përbashkët për shtyp mes Ramës dhe Kryeministrit turk.

Vizita e Ramës vijon ditën e nesërme me kryetarin e Parlamentit turk, Ismail Kahraman.

The post Rama në Turqi, kjo është axhenda appeared first on Lajminet.

Comments
To Top