Uncategorized

Rama i përgjigjet ftesës së Metës: I gatshëm të ulem në çdo moment në tryezë


Publikuar më:


Kryeministri Edi Rama dhe Kryetar i Kuvendit, Ilir Meta, gjate nje ceremonie festive ne restorant Xibraku, me rastin e 29 Nentorit, dites se clirimit te Shqiperise. /r/n/r/nPrime Minister, Edi Rama and Parliament Speaker Ilir Meta, during a festive ceremony in the restaurant Xibraku, on the occasion of 29 November, the day of liberation of Albania.

“I gatshëm të ulem në çdo moment në tryezen e propozuar nga I.Meta! Çdo diskutim sy më sy për Reformën në Drejtësi deri në 21korrik i’a vlen”, shkruan Kryeministri Rama në një postim në rrjetin social Facebook.

Më herët sot gjatë një konference për shtyp, Kreu i Kuvendit, Meta propozoi një tryezë në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë ku të marrin pjesë Kryeministri Edi Rama, Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, Kreu i PD, Lulzim Basha, ambasadori i SHBA, Donald Lu dhe ambasadorja e BE, Romana Vlahutin.

.

Comments
To Top