Ferizaj

Publikohet lista e fitbollstëve U21 kundërAnglisë.Pjesë.e saj edhe ferizajasi Leard Sadriu


Publikuar më:


Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi e ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për ndeshjen kundër Anglisë U21, e cila zhvillohet më 4 shtator.

Për shkak të situatës me pandeminë stafi i Kombëtares U21 ka pasur jo pak telashe në konfirmimin e futbollistëve për këtë ndeshje.

Grumbullimi i Kombëtares U21 fillon të dielën (më 30 gusht), derisa stërvitjet do të mbahen çdo ditë nga ora 17:30 në stadiumin e KF Feronikeli. Ndërkaq, stërvitja e fundit më 3 shtator do të mbahet në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën 17.30

.
Në listën e lojtarëve, vërehet edhe emri i ferizajasit, Leard Sadriu, i cili së fundi ka pasur paraqitje brilante te Shkêndija e Tetovës.Kjo nuk është hera e parë që ftohet nga përzgjedhësi Prekazi.

Po besojmë se në këtë paraqitje do te jetë titullar, kur dihet për stabiliteti që e ka në repartin defanziv dhe mesfushë.

To Top