Lajme

Prizren: E mashtron se do t’i bëjë vizë për punë, arrestohet


Publikuar më:


largea-largea-arrestimi-policia-e-kosoves-138423993114299708151436284765

Policia e Kosovës bën të ditur se ka arrestuar një person në Prizren, me dyshimin se ka mashtruar një tjetër duke i thënë se ka një firmë ndërtimore në Suedi dhe mund të rregulloj vizë për punë.

Dhe për këtë i dyshuari nga viktima ka marr para, raporton PrizrenPress.

Gjatë intervistimit i njëjti ka pranuar se ka marr një shumë të parave, por sipas tij ka dështuar ta rregulloj vizën.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. /PrizrenPress.com

Comments
To Top