29,09,2023

Vritet shqiptari në kampin e refugjatëve, arrestohen dy bashkëkombës

Must Read

ok-655x356

Një shqiptar u qëllua për vdekje me thikë në kampin e emigrantëve të Bonn-Bad Godsberg.

Dy persona janë arrestuar nga policia vendase si autor të dyshuar për ngjarjen e rëndë. Hetimet e para bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur pas zënkës midis banorëve të kampit, ku më pas është goditur me thikë 32 vjeçari shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet me dije.

Pavarësisht shkuarjes së autoambulancave në vendin e ngjarjes, plagët e thella i kanë shkaktuar vdekjen shqiptari. Ende nuk dihet shkaku i vërtetë i krimit të rëndë. Të arrestuarit janë një 30 vjeçar nga Shqipëria dhe një 26 vjeçar nga Kosova, bëjnë me dije mediat gjermane.

“Njëri nga të arrestuarit ka qenë i njohur nga policia për vjedhje dhe krime të dhunshme në Bon”, bën të ditur policia.

Në kampin, në të cilin jetojnë rreth 240 azilkërkues, gra, fëmijë dhe burra, shumica e të cilëve nga Shqipëria dhe nga Kosova.

Ata janë grumbulluar në kamp në pritje të riatdhesimit nga pala gjermane.

Viktima njihej si njeri punëtor dhe i rregullt, ndërsa në vendin e krimit janë vendosur lule dhe qirinj, siç shihet edhe në foto.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img