Uncategorized

Policia zbuloi 73 refugjatë në një kamion në Maqedoni


Publikuar më:


Refugjatet, Foto Ilustrim

Ngjarja ka ndodhur gjatë një kontrolli rutinor afër kufirit të Maqedonisë me Serbinë në mëngjesin e sotëm, raporton AFP.

Sipas kësaj agjencie, refugjatët ishin nga Siria, Afganistani, Bangladeshi dhe Pakistani derisa shumica prej tyre ishin gra dhe fëmijë.

Nën pranga ka mbetur shoferi i kamionit, një shtetas maqedonas, 35 vjeçar.

The post Policia zbuloi 73 refugjatë në një kamion në Maqedoni appeared first on Lajminet.

Comments
To Top