Uncategorized

Policia asgjëson mbi 8 mijë rrënjë kanabis


Publikuar më:


Kanabis

Bimët narkotike ishin të kultivuara në pjesë toke pa pronarë, të mbjella pranë fshatrave Kuç, Kallarat, Mavrovë dhe Kropisht, ku lartësia e tyre varionte nga 15 cm deri në 55 cm.

Këto bimë  u asgjësuan me djegie.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve të tyre.

The post Policia asgjëson mbi 8 mijë rrënjë kanabis appeared first on Lajminet.

Comments
To Top