Ferizaj

Përkujtohet Shaban Viqa-Baci


Publikuar më:


Në Greme të Komunës së Ferizajt, të dielën, me rastin e 7-vjetorit të vdekjes së Shaban Viqës-Bacit u bënë homazhe në nderim të jetës dhe veprës së luftëtarit të tri luftërave të ushtrive çlirimtare, raporton Epoka e re.
Të pranishëm, përpos familjarëve, ishin edhe shokë e bashkëluftëtare të Bacit, të cilët kishin ardhur për ta nderuar në 7-vjetorin e ndarjes nga jeta.
I pranishëm ishte edhe kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve të Luginës së Preshevës, Jonuz Musliu.
Kujtime në nderim të figurës së Shaban Viqës-Bacit evokuan shokët Jonuz Musliu, Ali Reshani dhe në emër të familjes, vëllai i Bacit, Nazmi Viqa.
Comments
To Top