13,06,2024

Luboteni humb ndeshjen e dyt finale të play off-it

Must Read

Ferizaj- Volejbollistët e Lubotenit kanë humbur ndeshjen e dytë  finale në kuadër të play off-it prej Besës së Pejës me rezultat 3:1 në seta.

Ndeshjen e dytë finale   e cila u u zhvillua në Palestrën e Sporteve “Bill Clinton” në Ferizaj ka përfunduar me fitoren e volejbollistëve pejan me rezultat 3:1 në seta.

Ditë më parë ishte zhvilluar ndeshja e parë të cilën gjithashtu e kishte  fituar KV”Besa” por për shkak të gabimeve teknike  Federata e Volejbollit e regjistroi me rezultat 3:0 në të mirë të ekipit ferizajas.

Tani pas  dy ndeshjeve të zhvilluara  e ku rezultati  pas dy takimeve  është 1:1. Pritet që Federata e Volejbollit të marrë vendim se  kush do të shpallet kampion në bazë të kritereve apo do të  luhet edhe ndeshja e tretë për të përcaktuar kampionin.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në 25 vjetorin e çlirimit të Ferizajt mbahet ekspozita me fotografi “Gratë në rrugën e lirisë”

Gratë dhe vajzat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, trimëreshat, heroinat e luftës për liri, gratë e lirisë - në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img