21,02,2024

Ronaldo e zbulon: Ja si do ta eliminojë Reali Wolfsburgun (Video)

Must Read

ronaldo0

Cristiano Ronaldo ka folur rreth ndeshjes së kthimit ndaj Wolfsburg në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Në një intervistë, ylli i Real Madrid ka zbuluar se si madrilenët mund të triumfojnë ndaj ekipit gjerman në ‘Santiago Bernabeu’ të martën.

‘Los Blancos’ i pret një punë e vështirë pas humbjes 2-0, mirëpo Ronaldo është shprehur optimist.

“E marta do të jetë një mbrëmje magjike. Me mbështetjen e tifozëve, të gjithë futbollistët do të japin më të mirën e tyre nga minuta e parë, dhe ne do ta shmangim eliminimin”, tha Ronaldo.

“Si ta mundim Wolfsburgun? Do të luajmë futboll të mirë, me 11 lojtarët në fushë dhe 80.000 njerëz që na mbështesin. Do të dëshiroja shumë ta shoh të gjithë publikun duke na mbështetur, ky do të jetë një plus i madh për ne”, përfundoi Ronaldo.

Intervistën e Ronaldos në gjuhën spanjolle mund ta shihni më poshtë. /Gazeta Blic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img