Uncategorized

Përgjaken rrugët e Stambollit, shumë persona të plagosur (Video)


Publikuar më:


​Shumë persona kanë dalë rrugëve të Stambollit dhe Ankarasë për të kundërshtuar grusht shtetin nga ushtria turke.

Ushtria turke i është kundërpërgjigjur më plumba të gjithë atyre që kanë dalë rrugëve duke lënë kështu shumë të plagosur, shkruan lajmi.net.

Të plagosurit në video të publikuara në rrjetet sociale shihen të shtrirë rrugëve dhe disa prej tyre tërhiqen zvarrë.

Gjithashtu pak më parë është raportuar nga mediat turke se 17 ushtarë kanë vdekur. /lajmi.net/

.

Comments
To Top