Uncategorized

Pas Kadaresë, Hollande priti në takim Edi Ramën (Foto)


Publikuar më:


Hollande, Rama

Në qendër të takimit kanë qenë diskutimet për marrëdhëniet dypalëshe. Sipas presidencës franceze, Rama dhe Hollande kanë diskutuar për Evropën, zhvillimet ndërkombëtare dhe frankofoninë. Kryeministri shoqërohej nga ministri i Jashtëm Ditmir Bushati.

Në takim ishte i pranishëm edhe ambasadori francez në Tiranë, Bernard Fitoussi.

Hollande, Rama 1

The post Pas Kadaresë, Hollande priti në takim Edi Ramën (Foto) appeared first on Lajminet.

Comments
To Top