Uncategorized

Papa Françesku i dërgon mesazh falënderimi presidentit Nishani


Publikuar më:


Presidenti Bujar Nishani dhe Papa Françesku gjatë vizitës në Tiranë

Në mesazhin e Papa Françeskut drejtuar kreut të Shtetit, theksohet:

“Ju falënderoj për urimet e përzemërta me rastin e trevjetorit të zgjedhjes sime në Fronin e Pjetrit! E vlerësoj këtë gjest të mirëmenduar si dhe ndjenjat që shprehni”.

“Duke ju siguruar mbi lutjet e mia për Shkëlqesinë Tuaj dhe popullin e Shqipërisë, ju shpreh njëkohësisht bekimet e shenjta për paqe dhe gëzim!”

The post Papa Françesku i dërgon mesazh falënderimi presidentit Nishani appeared first on Lajminet.

Comments
To Top