Uncategorized

Pacienti akuzon mjekun dhe infermierin se nuk i dhanë ndihmë


Publikuar më:


Doktor, foto ilustruse

Ata janë proceduar penalisht për “Shpërdorim  detyre” dhe“Mosdhënie ndihmë” pas kallëzimit të një pacienti 67 vjeç; ata janë E.D, 39 vjeç  dhe P.P, 33 vjeç  të dy banues në Korçë.

Procedimi ndaj tyre filloi pas kallëzimit të bërë nga një banor i Bilishtit, A.A, 67 vjeç, që pretendon se dy bluzat e bardha të Urgjencës nuk i kanë dhënë ndihmën e duhur.

Materialet për hetime të mëtejshme, i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë.

The post Pacienti akuzon mjekun dhe infermierin se nuk i dhanë ndihmë appeared first on Lajminet.

Comments
To Top