Uncategorized

Opozita maqedonase do të bojkotojë punën e Kuvendit


Publikuar më:


Zoran Zaev

Ai tha se partia e tij, dhe partitë tjera të koalicionit opozitar e braktisin punën e kuvendit të Maqedonisë nëse Kushtetuesja nuk sjell vendim për kushtetutshmërinë e punës së Prokurorisë Speciale Publike.

“Të gjithë afatet janë shkelur, durimi i qytetarëve ka mbaruar. Deputetët e LSDM dhe koalicionit tonë nuk do të marrin pjesë në seanca të Kuvendit të Maqedonisë deri sa Gjykata Kushtetuese nuk sjell vendim për kushtetutshmërinë e punës së Prokurorisë Speciale Publike. Ju bëjmë thirrje të gjithë partive pjesmarrëse në Kuvendin e Maqedonisë që të veprojnë si ne”, tha mes tjerash kryetari i LSDM-së Zoran Zaev.

The post Opozita maqedonase do të bojkotojë punën e Kuvendit appeared first on Lajminet.

Comments
To Top